Logowanie

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainie w ramach Pogotowia Harcerek i Harcerzy ZHR pełnimy służbę na rzecz przybywających do Polski uchodźców. Chcesz nam pomóc i się zaangażować?

Dowiedz się, co robimy i wybierz najlepsze dla siebie miejsce!

WYPEŁNIJ ANKIETĘ I ZGŁOŚ SIĘ DO SŁUŻBY

Po wypełnieniu ankiety skontaktuje się z Tobą nasz koordynator okręgowy, który udzieli Ci informacji na temat zadań i spraw formalnych.

1. SŁUŻBA – DWORZEC GŁÓWNY PKP WE WROCŁAWIU – KOORDYNATORZY WOLONTARIUSZY

Potrzebujemy pomocy osób, które mają oczy dookoła głowy, umieją wydawać jasne komunikaty i są zorganizowane.

Szczegółowy opis:

W ramach tej służby będziesz koordynował punktem rejestracji wolontariuszy Dworca PKP we Wrocławiu. Naszym zadaniem jest wydawanie i zbieranie identyfikatorów i kamizelek, delegowanie zadań wolontariuszom, krytyczna ocena sytuacji i potrzeb w danej chwili. To do nas należy wprowadzanie porządku i spokoju na dworcu. Punkt czynny jest całodobowo, służba odbywa się w 3 osobowym zespole.

Nad wszystkim czuwa phm. Magdalena Kieruńczyk: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jeśli czujesz, że to zadanie dla Ciebie, zgłoś się do koordynatora lub napisz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

2. SŁUŻBA – DWORZEC GŁÓWNY PKP WE WROCŁAWIU – WOLONTARIUSZE

Potrzebujemy pomocy osób, które czują się pewniej w działaniu, niż zarządzaniu ludźmi, wiedzą, jak ważna jest jakość wykonanego zadania i nie boją się kontaktu z drugim człowiekiem.

Szczegółowy opis:

Wolontariusze to najliczniejsza grupa na dworcu, są nimi tłumacze, kierowcy, psychologowie, a także tzw. pomoc ogólna. W ramach tej służby pomożesz bezpośrednio w dbaniu o bezpieczeństwo przyjeżdżających uchodźców. Wolontariusze niosą pomoc bezpośrednio - wskazują kluczowe miejsca na dworcu, odbierają przybywających z peronów, sortują przyniesione dary, zajmują się dziećmi, pomagają uchodźcom w dalszej podróży, przygotowują tymczasowe miejsca do spania.

3. SŁUŻBA – PUNKT DLA UCHODŹCÓW PRZY UL. WITTIGA (WROCŁAW)

Potrzebujemy pomocy osób, które potrafią sprawnie pakować i przygotowywać pakiety do zakwaterowania oraz zadbać o czystość w obiekcie.

Szczegółowy opis:

W ramach tej służby możesz zaangażować się w kompletowanie pakietów do zakwaterowania, które obejmują m.in. świeżą pościel, ręcznik, przybory higieniczne, a także żywność oraz inne zapotrzebowanie. Oprócz tego zajmujemy się bieżącym utrzymaniem porządku we wspólnych obszarach. Służba odbywa się w budynku T-16 (akademik), a zadania rozdzielają miejscowi koordynatorzy, którzy są dostępni codziennie od godz. 9:00 do późnych godzin wieczornych.

Wykonane zadania trzeba zameldować koordynatorowi służby - najlepiej z krótką fotorelacją. Dzięki temu mamy pewność, że służba przebiegła sprawnie i pomyślnie.

Nad wszystkim czuwa Wojciech Kuźmiński HO: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

5. SŁUŻBA – PUNKT NA GRANICY POLSKO-UKRAIŃSKIEJ

Potrzebujemy pomocy osób, które gotowe są pomóc na granicy polsko-ukraińskiej.

Szczegółowy opis:

W ramach tej służby harcerki i harcerze we współpracy z Polską Akcją Humanitarną i Caritasem wspierają punkty recepcyjne/rejestracyjne przy przejściach granicznych.

Nad wszystkim czuwa pwd. Michał Dembny: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

6. SŁUŻBA – CENTRUM OBSŁUGI UCHODŹCÓW (WROCŁAW)

Potrzebujemy pomocy osób, które będą porządkowały dary oraz wydawały paczki i posiłki dla uchodźców.

Szczegółowy opis:

Służba polega na porządkowaniu przyniesionych darów, przygotowywanie paczek, wydawanie posiłków oraz pomoc w zakwaterowaniu przyjeżdżającym do wrocławskiego Centrum Obsługi Uchodźców (ul. św. Marcina 4).

Nad wszystkim czuwa Justyna Gatner: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

7. SŁUŻBA – MAGAZYNY Z DARAMI (WROCŁAW)

Potrzebujemy pomocy osób, które podejdą do sprawy przede wszystkim logistycznie, niekoniecznie siłą mięśni i zadbają o porządek w naszym magazynie.

Szczegółowy opis:

W ramach tej służby możesz zaangażować się w wart w magazynie przy ul. Pomorskiej 27/2 oraz w HOW Zatoka ul. Długa 65a, gdzie przyjmujemy dary dla uchodźców, które trafią później do Skautów z Ukrainy (PŁAST) oraz do miejsc aktualnego zapotrzebowania. Podczas służby liczymy i zapisujemy przywiezione przedmioty i przygotowujemy je do transportu.

Służbę można również podjąć w magazynie przy ul. Świątnickiej 1 we Wrocławiu. Pomoc potrzebna jest od poniedziałku do soboty w godz. 10-18.

Po zakończeniu służby jedna osoba zdaje raport koordynatorowi, dzięki czemu w magazynie staramy się o porządek i możemy sprawnie przekazać dary najbardziej potrzebującym osobom.

Nad wszystkim czuwa pwd. Karolina Jędrasik: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (ul. Pomorska i HOW Zatoka) oraz dh Julia Paroń i dh Bartłomiej Pytlik

POTRZEBUJESZ POMOCY?

Jeśli jesteś jedną z osób lub instytucji, która potrzebuje naszego wsparcia, napisz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Postaramy się pomóc.

CZUWAJMY!